Tęgie Głowy 2017 - finał

W Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Tęgie Głowy - 2017" udział wzięło 30 uczniów z 10 szkół podstawowych.
Gościliśmy uczniów ze szkół czechowickich: SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 7 oraz z ZSP w Bronowie, z ZS w Zabrzegu, z ZS w Ligocie oraz z SP 2 w Ligocie.
Pierwszy raz w naszym konkursie wzięli również udział uczniowie spoza naszego miasta i gminy. Przyjechali do nas z SP10 w Piasku.
Uczniowie dzielnie zmagali się z zadaniami konkursowymi. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, bo wszyscy byli świetnie przygotowani. Między kolejnymi miejscami były minimalne różnice punktowe.

Miejsca od I do VI zajęli:

I miejsce – Natalia Szymla ZS Ligota oraz Paweł Król SP 3
II miejsce – Lucjan Sęk SP 4
III miejsce – Zofia Szuster SP 10 Piasek
IV miejsce – August Kiermasz SP 4
V miejsce – Jagoda Jarek SP 2 Ligota oraz Maciej Szkorupa SP 4
VI miejsce – Karol Kopoczek ZS Ligota

Dziękujemy wszystkim Tęgim Głowom oraz ich opiekunom.
Mamy nadzieję, że nasz konkurs zmotywuje ich do dalszego rozwijania swoich matematycznych umiejętności i pozwoli w przyszłości osiągać laury w innych konkursach i olimpiadach.
Za rok zapraszamy na X jubileuszową edycję konkursu!

ms

Pozostałe zdjęcia dostępne są na stronie: https://goo.gl/photos/x1ZzTXVp2b8JRByn6

Fotorelację z konkursu przygotował zespół szkolnej telewizji Orli News: