Dzień Zdrowia 2017

24 marca uczniowie klasy 1 w ramach projektu Szkoły Promującej Zdrowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Wartości odżywcze nowalijek”, które zorganizowały panie Hanna Martyniszyn i Anna Sobik. Warsztaty zostały poprzedzone konkursem plastycznym „Talerz pełen wiosennych witamin”, w którym nagrody otrzymały Weronika Kwaśniak i Emilia Mrówka. W konkursie wyróżniono również 20 prac uczniów naszej szkoły.
Zajęcia miały na celu utrwalenie wiedzy na temat nowalijek i ich wartości odżywczych. Uczniowie przez zabawę i doświadczenie mięli możliwość poznania i spróbowania nowych warzyw, które ukazują się jako pierwsze na wiosnę. Dzieci pod opieką nauczycieli sadziły cebulki, z których wyrośnie szczypiorek, opisywały tabliczki hodowli, przygotowały i degustowały zdrowe i śmieszne kanapki z nowalijkami. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, rozwiązując zadania tematyczne. Dzięki warsztatom wiedzą już, że okres wiosenny to okazja, by odżywiać się smacznie i zdrowo.