Mistrzowie Ortografii

Uczniowie klas IV-VIwzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym. Każdy z uczestników konkursu musiał rozwiązać test wielokrotnego wyboru składający się z 26 pytań podzielonych na różne bloki tematyczne. Za udzielenie nieprawidłowej odpowiedzi uczniowie tracili punkty. W teście uczestniczyło 5799 uczniów z całej Polski. W kategorii wiekowej klas IV-VI wzięło udział 2809 dzieci.

Uczniowie „Czwórki” zajęli bardzo wysokie miejsca w rankingu ogólnopolskim. Największy sukces odniósł Wiktor Stokłosa. Piątoklasista uzyskał 198 punktów na 208 możliwych i zajął czwarte miejsce w konkursie, otrzymując tym samym tytuł „Mistrza Ortografii”. Bardzo wysoko uplasowały się również Liwia Fajferek z klasy 6b oraz Victoria Okolus z 4b, które zdobyły tytuły „Eksperta Ortografii” i znalazły się w gronie wyróżnionych uczestników.
Pozostali uczniowie naszej szkoły, którzy licznie wzięli udział w konkursie, także zajęli wysokie miejsca, czego im serdecznie gratulujemy!

awh