Ekspedycja Smaków

10 stycznia klasa 2b wyruszyła na Ekspedycję Smaków do Tesco w Bielsku-Białej. Jak udała się ich wycieczka?
Wyprawa bardzo się dzieciom podobała. W ciekawy i przystępny sposób zdobywały umiejętności potrzebne w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.
Nasza przygoda zaczęła się od stoiska warzywnego. Tam mogliśmy zobaczyć, dotknąć, posmakować znane i mniej znane warzywa. Następnie udaliśmy się na dział owoców. Na mapie świata odszukaliśmy owoce, które się tam znajdowały. Dużym uznaniem wśród uczniów cieszyło się kaki. Kolejny etap wyprawy to owoce suszone. Okazało się, że nie gorsze od słodyczy, a nawet niektóre znacznie lepsze.
Szlak wyprawy doprowadził nas do nabiału, jajek. Tam odkodowaliśmy stemple na jajkach. Ponieważ jajka potrzebne są do produkcji makaronów udaliśmy się na dział kasz i makaronów, gdzie szukaliśmy tych zdrowych produktów. Okazało się, że nie wszyscy znają ciemne makarony.
Wspaniałym doświadczeniem było wspólne przygotowywanie deseru z jogurtu, musli i owoców. Nie zabrakło również szeregu zagadek, poszukiwań ukrytych naklejek, które utworzyły piramidę żywienia. Na zakończenie ekspedycji dzieci otrzymały drobny upominek, z którego były bardzo zadowolone.
Wycieczka była bardzo udana!

mw