Piknik Rodzinny "Czwórki"

Musztra wojskowa, grochówka z kotła, sesja zdjęciowa z Rudym 102 – to tylko niektóre atrakcje Pikniku Rodzinnego “Czwórki”, który odbył się w sobotę 18 czerwca. Organizatorami pikniku byli Zarząd Osiedla “Lesisko” oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.
Piknik rozpoczął się z przytupem od występów uczniów “Na wojskową nutę”. Była to okazja do przypomnienia sobie piosenek z młodości, które dziadkowie i rodzice pamiętają z Festiwali Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Podczas występu można było usłyszeć takie utwory jak: “Czerwone słoneczko” czy “Bo w piechocie fajno jest!”.
Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły pokazy dynamiczne na szkolnym boisku w wykonaniu szkoły STRZELEC. Podczas pokazu zostały użyte środki pozoracji oraz zasłony dymne. Na sali gimnastycznej dla uczniów i ich rodziców ustawiono tor przeszkód - “małpi gaj”. Na terenie wokół szkoły rozstawione były również punkty, w których uczestnicy pikniku mogli przećwiczyć rozkładanie broni, postawy strzeleckie, a także pomalować twarze. Można było również wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.
Specjalnym gościem na pikniku był pan Antoni Przychodzień, inżynier elektronik, który w Bielsku-Białej stworzył Muzeum Fiata 126p. Militarny maluch, który pan Antoni przywiózł ze sobą, wzbudzał ciekawość wśród uczestników.
Kulminacyjnym punktem pikniku było losowanie głównej nagrody – b =onu na zakup roweru, ufundowanego przez Zarząd osiedla “Lesisko” oraz firmę PHU BMX B w Czechowicach-Dziedzicach.
Wspaniała zabawa i integracja podczas pikniku były możliwe dzięki zaangażowaniu przedstawicieli Rady Rodziców – panów Gracjana Kaczmarka i Adama Ciupy, którzy są zawodowymi żołnierzami z elitarnego 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów i organizatorów:

• firma Polwax S.A.
  • Pani Alina Koczur-Walczak - Hurtownia Pasma-Nitex
  • Kwiaciarnia Dorota i Alicja Niemczyk
  • Czechowica Spółdzielnia Mieszkaniowa
  • firma Qumak S.A.
  • Miejski Dom Kultury
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
  • Bronisław Wodziak i Bogusław Wodziak - PHU BMX Hurtownia Rowerów
  • PSS "Społem"
  • Biuro Partner
  • Państwo Piesiur - Pizzeria "Pigallo"