Sukcesy trzecioklasistów

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, uczniowie klas trzecich brali udział w różnych konkursach międzyszkolnych. Jednym z nich był konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, „Bezpieczni w szkole, w domu i na ulicy”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna trzyosobowa, w składzie: Maciej Szkorupa kl. 2c, Bartłomiej Pyjas kl. 1c oraz Victoria Okolus z kl. 3b. Tytuł mistrza znajomości zasad bezpieczeństwa w swojej kategorii wiekowej zdobyła Victoria Okolus. Gratulujemy!

Kolejnym konkursem był Gminny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic o tytuł „Mistrza Ortografii uczniów klas trzecich”. Po eliminacjach szkolnych, wyłoniliśmy 3 osoby, które reprezentowały naszą szkołę. Były to: Victoria Okolus, Weronika Kaczmarek oraz Kinga Bronikowska. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania ortograficzne oraz pisali dyktando. Po zaciętej walce bezkonkurencyjna okazała się Victoria Okolus,  zdobywając kolejny tytuł - tym razem Mistrza Ortografii. Gratulujemy wspaniałej znajomości zasad ortografii.

Następny konkurs, w którym trzecioklasiści brali udział to Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Tęgie Głowy”, organizowany przez naszą szkołę.  Do rywalizacji stanęło 27 uczniów z 9 szkół. Wśród trzecioklasistów z SP4 znaleźli się: Teofil Kufel,  Weronika Kaczmarek oraz Jagoda Gorel.  Tym razem najlepszy okazał się Teofil Kufel, który zajął wysokie III miejsce. Gratulujemy!

Ostatni konkurs, w którym zmagali się trzecioklasiści, to Międzyszkolny Konkurs o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Chłopcy z naszej szkoły w składzie: Teofil Kufel oraz Ksawery Płonka dzielnie rozwiązywali działania, drzewka, grafy oraz zadania tekstowe. Poziom był bardzo wysoki i aby wyłonić najlepszego konieczna była dogrywka. Po wielu emocjach „Tytuł Mistrza Mnożenia” zdobył Ksawery Płonka, który o uczestnictwie w tymże konkursie dowiedział się tego samego dnia rano, gdyż koleżanka, która miała brać w nim udział nagle się rozchorowała. Pokonał wielu rywali uzyskując maksymalny wynik! Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom różnych konkursów szkolnych i międzyszkolnych gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Cieszymy się, że tak wielu z was brało w nich udział i dzielnie walczyło w zmaganiach na kolejnych etapach.