Tydzień profilaktyki

Od 13 do 17 czerwca odbył się w Naszej Czwórce „Tydzień Profilaktyki”. Uczniowie klas 4-6 definiowali, co oznacza słowo ”uzależnienie”, jakie są jego skutki, gdzie szukać pomocy i, co najważniejsze, jak ustrzec się, by nigdy nie dotknęło osobiście żadnej z osób.
W poznaniu procesu powstania uzależnienia - odkryciu momentu przekroczenia przysłowiowej granicy, służyły organizowane zajęcia i zadania do wykonania.
Początkowo każda z klas miała do zainscenizowania przypisaną scenkę, których efektem końcowym było ukazanie zniewolenia, wynikającego z niego cierpienia człowieka oraz propozycji rozwiązań. Następnie uczniowie wykonali „karykaturę człowieka zniewolonego uzależnieniem” w trakcie, czego wykazali wiele zaangażowania oraz twórczości. Uzyskane informacje dodatkowo wsparła prelekcja na temat „Uzależnienia - trudności wynikające z gier komputerowych”, z której nasi uczniowie wynieśli wiele cennych uwag na teraz i na przyszłość. Podsumowanie stanowiło natomiast wykonanie przez każdą z klas plakatu „STOP UZALEŻNIENIOM”, na którym uczniowie zawarli własne wnioski oraz spostrzeżenia, wynikające z udziału w tygodniowych zajęciach.
„Tydzień Profilaktyki” był czasem refleksji, aby nie zatracić tego, co jest najważniejsze - własnego życia.

28 Mar
Wiosenna przerwa świąteczna