Wspominamy zimowisko

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pierwsze dni ferii spędzili poza miejscem zamieszkania, tym razem w Domu Wczasów Dziecięcych w pobliskiej Porąbce.
I choć pogoda spłatała nam w tym roku figla, bo aura była raczej jesienna i nie mogliśmy uprawiać sportów zimowych, ciekawie i atrakcyjnie wykorzystaliśmy czas spędzony poza domem. Atrakcji naprawdę nie brakowało, a najciekawszą był chyba kulig w Istebnej, połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Byliśmy także na wycieczce w Żywcu, gdzie w Muzeum Zamkowym uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach etnograficznych – malując drewniane ptaszki (grupa młodsza) i archeologicznych (lepiąc z gliny), połączonych ze zwiedzaniem zamku (grupa starsza). Dzieci brały udział w różnych zajęciach sportowo – rekreacyjnych, artystycznych, plastycznych i wielu innych organizowanych przez wychowawców DWD.
Podczas trwania turnusu prowadzony był konkurs czystości oraz min. „Mam talent”, „Wiedzy o regionie”, sportowe,  które sprzyjały integrowaniu zespołów dziecięcych. Na ostatnim, pożegnalnym apelu dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki i jesteśmy pewni, że pobyt spędzony tutaj będą długo i mile wspominać, zwłaszcza Ci najmłodsi, którym gratulujemy samodzielności i wyjazdu bez telefonu komórkowego, który dla tych, którzy go przy sobie mieli, był tylko przeszkodą w dobrej zabawie. O tym, że wyjazd był udany świadczą uśmiechnięte i zadowolone buzie oraz to, że wielu z nich chce się już zapisać na kolejny, tylko trzeba na niego poczekać cały rok.