Dzień Otwarty

W środę 2 marca tradycyjnie już próg naszej szkoły przekroczyły przedszkolaki wraz z rodzicami. Mali goście osobiście przekonali się, że nasza szkoła jest miejscem przyjaznym dla dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej od pokazu piramid w wykonaniu uczennic klas 4 i 5. Następnie zgromadzeni goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną, przedstawiającą aktywność dzieci sześcio- i siedmioletnich w naszej szkole. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków były występy wokalne i taneczne naszych uczniów. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na muzykę, radośnie podśpiewując i tańcząc.

Kolejną atrakcją była wizyta w szkolnej izbie regionalnej. Przedszkolaki z uwagą oglądały każdy eksponat, siadały w zabytkowej ławce szkolnej oraz bawiły się maszyną do pisania.

W sali komputerowej na gości czekali uczniowie klas 5, którzy poprowadzili krótką lekcję programowania. Do zabawy udało się zachęcić zarówno dzieci, jak również ich rodziców. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom potwierdzający zdobyte umiejętności oraz worek z gadżetami.

Zadbaliśmy również o aktywność ruchową naszych gości, którzy pod czują opieką nauczycieli wychowania fizycznego korzystali ze sprzętów sportowych na małej sali gimnastycznej oraz w salce gimnastyki korekcyjnej.

Największe zainteresowanie wzbudziła sala lekcyjna, w której od września będą uczyć się pierwszaki. Podczas, gdy rodzice rozmawiali z panią dyrektor, nasi mali goście zainteresowali się teatrzykiem i pluszowymi pacynkami, będącymi na wyposażeniu sali.

Zwiedzanie szkoły zakończyło się na świetlicy szkolnej, gdzie dla maluchów przygotowano zabawy ruchowe i plastyczne.

Żegnając się z „Czwórką” dzieci podkreślały, że podobały im się przygotowane dla nich atrakcje i chętnie wrócą do nas we wrześniu, już jako uczniowie.