Wielkanoc - czas radości

17 marca w naszej Czwórce odbyło się spotkanie Wielkanocne dla dzieci zorganizowane przez pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach oraz panie Lidię Kumorek oraz Annę Sobik.
Święta Wielkanocne to czas szczególnej radości ze względu na tradycję chrześcijańską, jak i moment spotkania się przy wspólnym stole wielkanocnym. Dzieci po wykonaniu wspólnej wielkanocnej pisanki - będącej symbolem spotkania, mogły spożyć przy wspólnym stole posiłek oraz wielkanocne słodkości. Ponadto poprzez uczestnictwo w zabawach tanecznych oraz plastycznych (wykonywanie chorągiewki i ozdabianie baranka), dzieci przypomniały sobie symbolikę Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie uczestnicy otrzymali paczki wielkanocne oraz papierowe zajączki, mające być ozdobą oraz pamiątką tegorocznego spotkania.