Jesień w lesie

26 października w ramach realizacji podstawy programowej uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców wybrali się na kolejną wycieczkę, tym razem do lasu w Czechowicach Górnych. Głównym celem wycieczki było utrwalenie wiadomości na temat warstwowej budowy lasu oraz ich rodzajów. Spacerując po lesie dzieci mogły rozpoznawać i nazywać drzewa, krzewy oraz inne rośliny rosnące w poszczególnych warstwach. Największą atrakcją były małe żabki skaczące w runie leśnym a także piękne okazy grzybów, niestety trujące. Pogoda dopisała więc uczniowie mogli podziwiać piękno złotej jesieni: czerwone dęby i buki, złote klony i brzozy oraz zieleń świerków oraz sosen na tle błękitnego nieba.
Pełni wrażeń i zdobytej wiedzy wrócili do szkoły. Uważamy, że właśnie bezpośredni kontakt i obcowanie z przyrodą jest doskonałym i najlepszym sposobem zdobywania wiedzy.