Śniadanie daje moc!

Z myślą o zdrowym odżywianiu naszych podopiecznych wychowawcy świetlicy szkolnej panie Anna Sobik, Hanna Martyniszyn i Anna Sikora zorganizowały liczne działania w ramach udziału w Ogólnopolskiej Kampanii Śniadanie Daje Moc.
We wrześniu uczniowie rozpoznawali warzywa i owoce, poznali ich wartości odżywcze i zawartość witamin. Dzieci na zajęciach w świetlicy wykonały pomysłowe kukiełki z warzyw, owoców i innych materiałów plastycznych. Kukiełki posłużyły do wykonania improwizacji teatralnej do wiersza Juliana Tuwima „Na straganie”. Na stołówce szkolnej została wykonana gazetka na temat „Drugie Śniadanie w szkole” natomiast w sali świetlicy wspólnie z dziećmi wykonaliśmy gazetkę tematyczną „Na straganie jesienią”, którą ozdobiły prace wykonane na zajęciach przez naszych uczniów. Uczniowie brali udział w zabawach edukacyjnych, w pracowni komputerowej wykonały graficzny projekt Zdrowego Śniadania.
W październiku uczniowie świetlicy udali się pod opieką wychowawców na pieszą wycieczkę na Rodzinny Ogród Działkowy „Relaks”. Mieli możliwość rozpoznawania drzew owocowych, krzewów, warzyw i owoców oraz ziół. Dzieci poznały możliwości wykonania przetworów na zimę z darów ogrodu działkowego. Uczniowie brali udział w konkursach, grach dydaktycznych i zabawach na powietrzu. Mieli również możliwość pieczenia na ognisku ziemniaków i jabłek.
6 listopada w Dniu Kampanii Śniadanie Daje Moc uczniowie przebywający na świetlicy i uczniowie klasy 2a brali udział w wykonaniu zdrowych i kolorowych kanapek. Rodzice przygotowali dzieciom produkty spożywcze z których uczniowie samodzielnie wykonali i skonsumowali zdrowe śniadanie dające moc i zdrowie.