Jesień na działce

W ramach zadania publicznego pod nazwą „Edukacja Ekologiczna Dzieci” wspieranego przez Urząd Miasta i Gminy Czechowice–Dziedzice - 20 października uczniowie klasy 2a wybrali się na pieszą wycieczkę na Rodzinny Ogród Działkowy „Relaks Storczyk”. Głównym celem zajęć było utrwalenie wiedzy o terenach zielonych, sprawdzenie wiadomości o roślinach zielonych, krzewach i drzewach, promocja aktywnego wypoczynku na łonie natury oraz integracja grupy.
Uczniowie pod opieką nauczycieli, pań Anety Dziedzic i Hanny Martyniszyn, oraz prezesa ogrodu działkowego Wiesława Mnicha  zwiedzili działki, rozpoznawali krzewy, drzewa, warzywa i owoce oraz poznali nazwy niektórych roślin ozdobnych. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach dydaktycznych na temat budowy drzewa, dzielenia drzew na liściaste i iglaste, rozpoznawania roślin oraz warzyw i owoców na działkach, rozwiązywali zagadki i krzyżówki.
Gospodarz działek zorganizował dla dzieci ognisko, na który uczniowie piekli ziemniaki i kiełbaski oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych na terenie działek.