Europejski Tydzień Kodowania

Od 10 do 18 października w całej Europie obchodziliśmy Tydzień Kodowania. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne w dzisiejszym świecie jest programowanie. Dlatego uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowane dla nich działania. W ciągu ostatniego tygodnia podczas długich przerw młodsze dzieci układały obrazkowe sudoku i rozwiązywały "niemożliwą do rozwiązania" układankę ze Scratchowym kotem. Starsi uczniowie kodowali obrazy za pomocą liczb. Niektórzy na tyle wciągnęli się w zabawę, że zainteresowali nią swoje młodsze rodzeństwo. Podczas jednej z przerw obrazy kodowała nawet cała klasa 2b. Takie zabawy bez komputera miały za zadanie zapoznanie uczniów z niektórymi pojęciami oraz rozwnięcie myślenia analitycznego.