Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Jesienne zawody sportowe 2021

Po wielu miesiącach przymusowej izolacji we wrześniu odbyły się pierwsze zawody sportowe.

W sobotę 18 września w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Bieg Olimpijczyka, w który wzięło udział 21 zwolenników biegania z czwórki. Najwyższe lokaty zdobyli chłopcy z rocznika 2010: Michał Paradowski, Bartłomiej Kwaśniak i Ksawery Polak, zajmując I, IV i V miejsce. Bieg był nie tylko okazją do sportowych zmagań. Zawodnicy mogli spotkać się, porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Brązową Medalistką Igrzysk Olimpijskich w Tokio p. Justyną Iskrzycką.

Kolejne zawody odbyły się 22 września. Był to Festiwal Sztafet, rozegrany na Stadionie w Zabrzegu. Trzy sztafety z naszej szkoły zajęły medalowe miejsca. Na II miejscu podium stanęła sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie: Emilia Machej, Emilia Bojda, Maja Stanclik, Natasza Janik. Również srebrny medal wywalczyła sztafeta szwedzka chłopców w składzie: Michał Paradowski, Bartłomiej Kwaśniak, Szymon Puto, Igor Stec. Z brązowym medalem wróciła sztafeta chłopców 4x100 m w składzie: August Kiermasz, Mateusz Szweda, Przemysław Bolek, Jakub Hamerlak.

24 września w Zabrzegu w Sztafetowych Biegach Przełajowych II miejsce wywalczyły dziewczyny. Były to Emilia Machej, Emilia Bojda, Emilia Mrówka, Maja Stanclik, Julia Karkowska, Nikola Bytom.