Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest ono również formą uczczenia urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania świętowała klasa 3a, a wybraną lekturą była książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel : "Lucjan lew jakiego nie było". Również w 7b głośno czytano, z podziałem na role, "Zemstę" Aleksandra Fredry.

W klasie 2a w świecie Muminków znaleźli się uczniowie dzięki "Opowiadaniom z Doliny Muminków" Tove Jansson.

W szkole, podczas lekcji, często towarzyszą nam teksty, które trzeba i należy głośno przeczytać. Tak było i tego dnia. Czytano teksty zadań do rozwiązania, instrukcje, fragmenty wybrane z podręcznika...

Chwil spędzonych na wspólnym czytaniu dla przyjemności jest mniej, ale są w szkole równie ważne.

Głośne czytanie jest prowadzone od września raz w tygodniu w klasach pierwszych, drugich i trzecich, i będzie kontynuowane.

To takie szkolne "szczepienie czytaniem", dla dobrej przyszłości.

mk

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć tutaj: