Pamięć81

Pamiec81 plakat

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zgłosiła swój udział w projekcie związanym z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce pt. „GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE” - 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY! Te słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego będą myślą przewodnią grupy uczniów, która pod kierunkiem szkolnego koordynatora projektu - pani Soni Łęczek - będzie wykonywać zadania i tworzyć pamięć o tych wydarzeniach wśród naszej szkolnej społeczności. W ramach projektu klasy 7 i 8 obejrzą film pt. ”Nie zabierajcie mamy”, spotkają się z bohaterami tamtych wydarzeń i wysłuchają ich opowieści, przeprowadzą wywiady ze swoimi bliskimi przywołując ich wspomnienia, będą uczestniczyć w lekcji przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, stworzą wirtualny spacer po miejscach pamięci, wreszcie zorganizują na terenie szkoły kącik pamięci o stanie wojennym. Wszelkie działania publikować będziemy w zakładce "Projekty/Pamięć81", zainteresowanych zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszej szkolnej strony.