Z wizytą w gospodarstwie rolnym

30 września uczniowie klas trzecich w ramach realizacji podstawy programowej udali się na wycieczkę na pola uprawne oraz do gospodarstwa rolnego. Podczas wycieczki uczniowie obserwowali prace polowe wykonywane na polu jesienią. W gospodarstwie rolnym mogli porozmawiać z panem rolnikiem o jego pracy oraz zobaczyć i poznać nazwy maszyn rolniczych wykorzystywanych w pracach polowych. Największą atrakcję wzbudziło miejsce składowania obornika i jego przeznaczenie oraz zwierzęta, min. kury, krowy i króliki. Uczniowie dowiedzieli się także, co to są żniwa, wykopki, kiszonka oraz utrwalili sobie nazwy roślin uprawianych na naszych polach. Pogoda w tym dniu nie była dla nas zbyt łaskawa, co niektórzy nieco zmarzli, dlatego w drodze powrotnej z przyjemnością ogrzaliśmy się herbatką i zjedliśmy drugie śniadanie u pani Małgosi na ogrodzie. Trzecioklasiści wiedzą, że taka lekcja w terenie dostarcza nie tylko wielu wrażeń, ale także pozwala bogacić słownictwo i zdobywać wiedzę.

jb

Pozostałe zdjęcia dostępne są pod adresem: https://photos.app.goo.gl/c1hSW42aGNkZwy9eA