Liga Matematyczna "W krainie figur geometrycznych"

Ile boków ma kwadrat?
Jaka figura ma trzy kąty i trzy boki?
Nie mam rogów, nie mam kątów,
ani boków nie mam też.
Jam okrągłe, Jam pyzate –
– Kto ja jestem? Czy już wiesz?

13 listopada uczniowie klasy 1a i 1b przenieśli się do Krainy Figur Geometrycznych „FIGUROLANDII”. W ciągu godziny w pięcioosobowych drużynach pierwszoklasiści zmagali się z różnymi zadaniami wykorzystując wzrok, słuch, dotyk, pamięć.
Do rozwiązania mieli 5 zadań. Uczniowie z zaangażowaniem odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, rozpoznawali i przeliczali koła, kwadraty, prostokąty i trójkąty. Z rurek, sznurków i drucików układali pod dyktando figury. Uważnie wysłuchali tekstu wiersza pt.” Geometryczny pajacyk” i zgodnie z nim go ułożyli.
Pierwszoklasiści pokazali, że nie tylko potrafią rozwiązywać zadania, ale również sprawnie i zgodnie pracować w grupie. Wszyscy pracowali wspaniale! W nagrodę każdy otrzymał medal.

rk, ms