Uroczystość nadania sztandaru "Czwórce"

Wyjątkowe obchody Święta Niepodległości już za nami. Dla młodych patriotów z „Czwórki” były one tym bardziej szczególne, ponieważ towarzyszyło im wyczekiwane nadanie naszej szkole sztandaru sfinansowanego przez Radę Rodziców.
Swoje obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę mieszkańcy Czechowic-Dziedzic i nasi uczniowie rozpoczęli 10 listopada o godzinie 16:00 na Skwerze Stulecia, który – pięknie oświetlony tego wieczoru – zapełnił się świętującymi.
Podniosłą chwilą było wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, które poprzedzono symbolicznym odsłonięciem Pomnika Wolności. Ostatnim, a dla nas szczególnie ważnym punktem było nadanie Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach sztandaru i zaprzysiężenie pocztów sztandarowych. Aby podkreślić, jaka radość spotkała naszą szkolną społeczność, zachęciliśmy mieszkańców miasta do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Śpiewanie kontynuowaliśmy w naszej szkole, dokąd udaliśmy się w uroczystym pochodzie. Uczniowie wraz z rodzinami uczestniczyli w radosnym wydarzeniu, a kiedy wszystkie pieśni już wybrzmiały, cieszyli wzrok występem tanecznym. W przygotowanie akademii zaangażowali się także najmłodsi uczniowie „Czwórki” i wszyscy pracownicy, którzy zadbali o rozgrzewający  i pyszny poczęstunek.
Dominowały biel i czerwień, muzyka podnosząca na duchu, a na wielu twarzach również wzruszenie wywołane ciepłym i licznym zaangażowaniem wszystkich przybyłych gości. Dziękujemy za to, że byliście z nami. Spotkajmy się za rok!

pm