Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wieczór Młodych Artystów 2019

W poniedziałek 25 listopada odbył się się organizowany rokrocznie w naszej szkole wieczór poezji, muzyki i śpiewu.
Po przywitaniu licznie zebranych gości członkowie Szkolnego Koła Teatralnego „Scena pod Czwórką” zaprezentowali premierowe przedstawienie zatytułowane Tuwimowo. Młodzi aktorzy zabrali publiczność w podróż do różnych ciekawych miejsc, znanych z poezji Juliana Tuwima, m.in. do Brzozowego Gaju, Rzepkowa i Trąbalewa.
Po spektaklu rozpoczął się Szkolny Konkurs Recytatorski, podczas którego uczniowie „Czwórki” recytowali wiersze i fragmenty prozy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy pierwsze oraz klasy IV-VI.
Uczniowskie recytacje przeplatane były występami szklonego chóru i zespołów fletowych. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali również Wojtek Atraszkiewicz, uczeń klasy trzeciej, który wykonał kilka utworów muzycznych na saksofonie, odważni pierwszoklasiści, śpiewając piosenkę „Pieski małe dwa” oraz Zuzia Szylder, która zagrała na klarnecie znany i popularny utwór pt. „Shallow” z filmu „Narodziny gwiazdy”.
Po występie szóstoklasistki nastąpiło ogłoszenie przez Jury, w składzie: Pani Bożena Głąbek, Pani Lidia Kumorek i Pani Celina Foksińska-Gancarczyk, wyników konkursu. W gronie najmłodszych recytatorów pierwsze miejsce zajął Roman Kufel, drugie Natalia Baran, a trzecie Tymoteusz Kocur. Natomiast wśród starszych uczniów pierwsze miejsce zajęła Martyna Wawrzynek z klasy 5a, drugie Natasza Janik z 4a, trzecie Michał Ryt, uczeń 5a. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy upominki w postaci książek, maskotek i gadżetów z logo naszej szkoły.
Laureatki pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować naszą szkołę w XXII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Słońce, słońce i życie...”, który co roku odbywa się w Pałacu Czeczów w Kozach.
Wieczór Młodych Artystów dostarczył wielu przyjemnych wrażeń i wzruszeń. Dziękujemy Artystom za wyjątkową ucztę poetycko-muzyczną, a Gościom za wspólnie spędzony czas.

awh

Brak wydarzeń

facebook