Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dzień Życzliwości 2019

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości, uprzejmości oraz miłych słów. W szkole dominował kolor żółty, który zarażał wszystkich optymizmem, motywował uczniów i nauczycieli do okazywania sobie jeszcze większej serdeczności, pozytywnych emocji i zainteresowania. Dla podkreślenia znaczenia tego dnia dzieci ubrały się na żółto, w szkole znalazły się hasła przypominające o życzliwości na co dzień oraz wartościach związanych i kojarzących się z serdecznością: dobro, pomoc, wsparcie, dobre rady, troska o innych, słowa „proszę, dziękuję, przepraszam”.

Starsi uczniowie rozdawali wszystkim „umilaczki”, życzące miłego i dobrego dnia, motywujące sentencje lub uśmiechnięte buźki. Każdy mógł również skorzystać z przygotowanych tzw. „Miłych słów na drogę”, urwać życzliwe słowo i podać dalej, podarować je koledze czy koleżance. Dzieci zastanawiały się również jaka jest droga do życzliwości i co robić aby zasłużyć na miano życzliwego, a młodsze klasy poznawały postać Krasnala Życzliwka i jego przygody. Wszyscy mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z przygotowaną specjalnie na tą okazję dekoracją. Uczniowie włączyli się także w konkurs plastyczny „Życzliwość na co dzień”, przygotowując piękne plakaty i prace plastyczne związane z życzliwością. Zwycięzców poznamy niebawem!

Mamy nadzieję, że atmosfera radości, pozytywna energia i wzajemna życzliwości pozostanie z nami jeszcze na wiele kolejnych dni!

ag

Więcej zdjęć dostępnych jest pod adresem: https://photos.app.goo.gl/zg9Kb8vbxgKLysWbA

Brak wydarzeń

facebook