Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Koncert "Absolwenci dla absolwentów"

Sobotnie przedpołudnie – 12 października było szczególnym dniem dla naszej społeczności szkolnej. W sali MDK Świt odbył się wyjątkowy koncert - Absolwenci dla absolwentów, który wpisał się w jubileuszowe obchody 100-lecia naszej szkoły, jako szkoły polskiej. Na początku zaproszeni goście obejrzeli krótką prezentację dotyczącą dziejów naszej szkoły na przestrzeni tych stu lat, którą przygotowała pani Ewa Głowacka wraz z naszym absolwentem panem Jackiem Cwetlerem. Absolwentem, który nigdy nie zapomina o naszej poczciwej Czwórce i swoimi występami uświetnia każdą naszą uroczystość jest Sebastian Gabryś. Na ogół śpiewa bas-barytonowe arie operowe na scenach w Polsce i Europie, ale na koncercie zaprezentował się nam w nieco innym repertuarze. Zaśpiewał utwór Elvisa Presleya "Can't help falling in love with you" oraz utwór "Stars" - monolog Jawerta z musicalu "Nędznicy". Kolejnym naszym absolwentom, który zaprezentował nam swoją twórczość był Tomasz Roth - bajarz, tekściarz i satyryk. Wystąpiła także polska grupa rockowa - zespół Hendon, gdyż w zespole tym gra pan Jan Gorel- absolwent szkoły. Spektakl teatralny, bajka o Czerwonym Kapturku w wykonaniu rodziców, którzy przed laty, jako uczniowie Czwórki występowali na scenie MDK biorąc udział w przeglądzie teatralnym cieszył się dużym uznaniem publiczności. Piosenką "Prawie udało się" Małgosia Jagiełka wyśpiewała nam, że choć "droga to nie łatwa, pod wiatr i deszcz, to prawie udało się...". Na zakończenie naszego koncertu, aby połączyć dawne czasy ze współczesnymi wystąpiły uczennice klasy czwartej w przepięknym układzie tanecznym, a Natasza i Wiktoria słowami piosenki "Nasza szkoła" wyśpiewały nam, jaka właśnie jest ta nasza szkoła.
Koncert dostarczył nam wszystkim wielu niezapomnianym wrażeń i umilił to sobotnie przedpołudnie.

Teraz przed nami kolejna uroczystość, która kończy nasze jubileuszowe obchody 100-lecia szkoły polskiej, czyli Czechowickie Śpiewanie z Czwórką. Zapraszamy 11 listopada na godz. 16.00 pod Pomnik Wolności na Skwer Stulecia, aby razem z nami, już po raz czwarty śpiewać pieśni patriotyczne o tych, którzy przed laty walczyli o naszą Niepodległą.

jb

Pozostałe zdjęcia dostępne na stronie: https://photos.app.goo.gl/d3NWtmhNwVVVUNek6

Brak wydarzeń

facebook