Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kwadrans z tabliczką mnożenia

Od 1 do 4 października uczniowie klas drugich i uczniowie klasy trzeciej w ciągu 15 minut bawili się matematyką.
Pierwszym zadaniem, które uczniowie otrzymali, był podział na kilkuosobowe drużyny oraz uzupełnienie karty drużyny, na której przez trzy dni były zapisywane zdobyte punkty.
Codziennie rano w klasach czekał na uczniów zestaw kilku zadań. Zadania były rozwiązywane wspólnie przez drużynę, co nie zawsze było łatwe.
Dla uczniów klas drugich tabliczka mnożenia była nowością - mnożenie uczniowie poznają dopiero w połowie roku. Dzieci poznały mnożenie przez 2 i 3 zapisane wierszem, dodawały jednakowe składniki oraz malowały zakodowane iloczyny.
Uczniowie klasy trzeciej  utrwalali oraz doskonali zdobyte umiejętności matematyczne – mnożenie i dzielenie. Pracowali z wierszykami o mnożeniu, rozwiązywali łamigłówki oraz zadania tekstowe. Każda drużyna mogła zdobyć dodatkowe punkty zamalowując na planszy jednakowe iloczyny.
„Kwadrans z tabliczką mnożenia” został zakończony 4 października udziałem w obchodach IX edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Chętni uczniowie rozwiązywali losy z kilkoma działaniami. Uczniowie klas drugich mnożyli w zakresie 20 (przez 2, 3, 5), natomiast uczniowie klasy trzeciej w zakresie 50.
Podsumowanie tygodniowych zmagań z tabliczką mnożenia odbyło się 8 października. Ogłoszono wyniki, wręczono pamiątkowe odznaki.
Szczegółowe wyniki są dostępne na stronach klas w zakładce Liga Matematyczna.


ms

Brak wydarzeń

facebook