Szlakiem Jeżycjady

Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły, w składzie: August Kiermasz, Lucjan Sęk i Victoria Okolus 16 maja wzięła udział w VIII Gminnym Konkursie Czytelniczym „Szlakiem Jeżycjady” pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Pana Mariana Błachuta.
Uczestnicy konkursu musieli zapoznać się z kolejnymi częściami cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz: "Dziecko piątku", "Nutria i Nerwus", "Córka Robrojka".
Uczniowie z dziewięciu gminnych szkół zaprezentowali swoją wiedzę, rozwiązując różne zadania sprawdzające znajomość treści trzech kolejnych tomów „Jeżycjady”. Drużyny odpowiadały na pytania, wypełniały jeżycjadową wykreślankę, rozwiązywały krzyżówkę, uzupełniały najeżone ortografią teksty, łączyły w pary książkowych bohaterów, wyjaśniały znaczenia wylosowanych frazeologizmów i podawały przykłady ich użycia nawiązujące do treści konkursowych utworów. Drużyna z „Czwórki” doszła do finałowego IV etapu rozgrywek, w którym wzięło udział pięć zespołów z największą liczbą punktów i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

awh