Informacja dla klas 3

Dla  trzecioklasistów:

Mistrz sprawności rachunkowej dla klas III. Uczniowie klas trzecich w dwóch sesjach będą indywidualnie zdobywać tytuł „Mistrza sprawności rachunkowej”. W ciągu 25 minut będą rozwiązywali zadania mające sprawdzić technikę rachunkową – jej poprawność i szybkość.

18 listopada – obliczenia w zakresie 50. Dodawanie, odejmowanie, działania z okienkami 12+ ….. = 40.      .

18 maja – obliczenia w zakresie 100. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, działania z okienkami, kolejność wykonywania działań.

Szkolny i Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Tęgie Głowy”. Konkurs będzie przebiegał etapowo .

17 marca 2016 r. uczniowie będą mogli brać udział w kolejnej edycji konkursu „Tęgie Głowy” - etap szkolny. Trzech najlepszych uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym.
Uczniowie będą rozwiązywali zadania, w których należy wykorzystać wiadomości i umiejętności matematyczne potrzebne w praktyce – obliczenia zegarowe, kalendarzowe, diagramy, rozkłady itp.
Etap międzyszkolny odbędzie się 7 kwietnia 2016r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie oraz do rozwiązania zamieszczonych poniżej kart pracy.