Dzień dobrych słów

13 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Dobrych Słów. Uczniowie wszystkich klas I-III oraz IV-VI realizowali specjalne zadania, mające na celu propagowanie dobrych słów, powodujących radość i wzajemny szacunek.
Uczniowie klas I-II w trakcie zajęć przenieśli się do Krainy Życzliwości, w której popularne było mówienie sobie nawzajem miłych rzeczy. W Krainie tej rosło „Drzewo Dobrych Słów”. Na jego białych listkach dzieci pisały lub malowały swoje „dobre słowa”.
Uczniowie klasy III-VI twórczo zastanawiali się, co oznacza słowo życzliwość, tworząc przy tym piękne plakaty. Ponadto w specjalnych Kartach Dobrych Słów umieszczali najmilsze słowa i życzenia względem swych rówieśników.
Dla uczczenia wyjątkowości obchodzonego dnia uczniowie zobaczyli również spektakl profilaktyczno-wychowawczy wystawiony przez teatr profilaktyczny „Kurtyna”.
Dzień Dobrych Słów wniósł wiele radości i uśmiechu. Przyczynił się również do chwilowego zatrzymania i zastanowienia się nad tym, jak istotne są słowa - „dobre słowa”, by codzienność przepełniona była wzajemną życzliwością, dobrocią i szacunkiem.

as