Wycieczka do FUNzeum

W czwartek 28 września klasy piąte pojechały na wycieczkę do FUNZEUM - Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach. Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i wraz z przewodnikami rozpoczęli przygodę z kolorami. Panowie przewodnicy oprowadzili piątoklasistów po wszystkich pomieszczeniach, opowiedzieli o pochodzeniu każdego koloru oraz pokazali ciekawe eksperymenty. Uczniowie poznali tajniki optyki, zjawiska świetlne, mieszanie się barw i ich zastosowanie w praktyce. Ponadto dowiedzieli się, czym są oraz jak działają szkiełka dichroiczne i pryzmat. Dzieci miały również możliwość pokolorować, a następnie ożywić i wyświetlić na ekranie różne morskie stwory.

Po dwugodzinnej ciekawej, edukacyjnej wycieczce po muzeum uczniowie zjedli smaczne hotdogi, wypili cytrynowo-pomarańczową lemoniadę i zjedli smaczne babeczki. Następnie nadszedł upragniony czas – zabawa w Funzone, czyli w strefie z dużym, podświetlanym basenem z piłkami, ogromnym, interaktywnym pianinem oraz z plecionym, podwieszanym Funbiryntem.

Czas spędzony w Funzeum szybko dobiegł końca i trzeba było wracać do domu. Zadowoleni piątoklasiści w drodze powrotnej planowali już kolejną wycieczkę do tego FUNtastycznego miejsca.

awh

Pozostałe zdjęcia dostępne tutaj:https://photos.app.goo.gl/dpcKgFBL4L667gXb6