Święto Pieczonego Ziemniaka

W czwartek 20 października 2023r. uczniowie klasy 2b obchodzili „ Święto Pieczonego Ziemniaka”. W tym dniu zajęcia odbyły się w ogrodzie naszej koleżanki Julity. Głównym bohaterem zajęć był ziemniak czyli pyra lub kartofel.
Na początku zajęć dzieci odczytały list, który otrzymały od Pana Ziemniaka, poznały jego historię i jego drogę do Polski. Omówiły co można przyrządzić z ziemniaków, ułożyły przepis na zrobienie frytek. Po rozwiązaniu ziemniaczanego quizu odbyła się degustacja ziemniaków gotowanych, pieczonych w piekarniku oraz pieczonych w ognisku.
Pobyt na świeżym powietrzu pobudził apetyt, dlatego chłopcy dodatkowo upiekli kiełbaski, które wszyscy z apetytem spałaszowali.
Na zakończenie uczniowie podsumowali nasze zajęcia: Było super!
Serdecznie dziękujemy rodzicom i babci Julity za udostępnienie ogrodu oraz zorganizowanie naszego święta, tatusiowi Klary za pomoc w pieczeniu ziemniaków i kiełbasek oraz mamie Fabiana za opiekę.

ms

Pozostałe zdjęcia dostępne tutaj: https://photos.app.goo.gl/MuBtctm1G7w7eKRL9