Aktywna Tablica 2021

Nasza szkoła jako 1 z 5 szkół z obszaru Gminy Czechowice-Dziedzice otrzymała dotację na zakup sprzętu IT i pomocy dydaktycznych w ramach „Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - Aktywna tablica SPE (specjalne potrzeby edukacyjne)".

Program finansowany jest w 80 proc. ze środków budżetu państwa i w 20 proc. ze środków własnych gminy.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach otrzymaną dotację przeznaczyła w całości zgodnie z rozporządzeniem na zakup programów terapeutycznych, narzędzi i sprzętu do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zakupione pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane podczas zajęć specjalistycznych z logopedą, surdopedagogiem, tyflopedagogiem, psychologiem i pedagogiem szkolnym.

bg