Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Jesień 2016

Wyraźne oznaki Jesieni zauważamy na przełomie września i października. Złota Polska Jesień to okres, który najbardziej cieszy nasze oczy całą gamą kolorów. Natomiast zaawansowana Jesień znana jest z bardzo mokrych, szarych i chłodnych dni na przełomie października i listopada. Od września zajęcia na świetlicy podporządkowane są właśnie tej porze roku. Sala świetlicy mieniła się paletą barw zieleni, brązów, żółci, czerwieni, bogactwem darów natury, które w postaci prac plastycznych i zajęć manualnych ozdobiły okna, drzwi, parapety, gazetki i wystawki.
Dzieci na świetlicy chętnie uczestniczyły w zajęciach o tematyce jesiennej, brały udział w zawodach sportowych z elementami rywalizacji, zajęciach ruchowych przy muzyce, grach towarzyskich i zabawach tematycznych. Uczniowie zapoznali się z charakterystycznymi cechami Jesieni i jej darami w przyrodzie, uczestniczyli w pieszych wycieczkach do parku. Poznali znaczenie dla zdrowia wartości odżywczych warzyw i owoców dostępnych na straganach o tej porze roku, wykonywali zdrowe śniadanie.   
Wspólnie z wychowawcami paniami Bożeną Głąbek, Anną Sikorą i Hanną Martyniszyn, uczniowie zapisani na świetlicę uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc” oraz zajęciach profilaktycznych „Jak dbać o zdrowie - Czwórka i Philips podpowie”. Jesień to czas różnych uroczystości, dlatego braliśmy udział w zajęciach poświęconych Międzynarodowemu Dniu Kropki, Międzynarodowemu Dniu Zwierząt, Dniu Drzewa, Dniu Komisji Edukacji Narodowej, Dniu Wszystkich Świętych oraz Narodowemu Świętu Niepodległości.

hm

Pozostałe zdjęcia dostępne są pod adresem:

https://goo.gl/photos/2eU22urhtF8isJTH6

 

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

facebook

Main Menu