Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

styczeń 2016 (kl. 5)

Zad. 1
Ile najwięcej jednakowych paczek można sporządzić z 144 czekolad, 180 jabłek i 324 orzechów tak, aby wszystkie produkty były wykorzystane. Po ile czekolad, jabłek, orzechów będzie w każdej takiej paczce?

Zad. 2
Piraci znaleźli złote monety we wraku statku. Połowę z nich zakopali na wyspie, a trzecią część pozostałych wrzucili do morza. Okazało się, że zostało 400 monet. Ile monet znaleźli piraci?

Zad. 3
Zosia poświęca jedną godzinę czasu na odrabianie zadań domowych. Jedną trzecią  tego czasu poświęca na matematykę, a dwie piąte reszty  czasu na geografię. Ile minut poświęca na odrabianie pracy domowej z innych przedmiotów?

Zad. 4
Podczas mroźnej zimy uczniowie planowali urządzić lodowisko na boisku szkolnym. Ma ono kształt prostokąta o wymiarach 24 m i 35 m. Na każdy metr kwadratowy boiska uczniowie planowali wylać 40 litrów wody. Woda miała być dowożona cysterną o pojemności 5000 litrów. Ile l wody uczniowie planowali wylać na całe boisko? Ile najmniej razy musiałaby przyjechać cysterna, aby przewieźć całą potrzebną wodę?

Zad. 5
W trójkącie prostokątnym jeden z kątów ostrych jest 4 razy większy od drugiego kąta. Oblicz miary kątów tego trójkąta?

Brak wydarzeń

facebook