Informacje dla trzecioklasistów

Sesja jesienna:

22 listopada - Mistrz sprawności rachunkowej
Uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami.
Zakres: dodawanie i odejmowanie w zakresie 50, działania z okienkami, kolejność wykonywania działań.

10 stycznia - Mistrz sprawności rachunkowej
Zakres: dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 50, działania z okienkami, kolejność wykonywania działań.

Sesja wiosenna

23 marca - Mistrz sprawności rachunkowej
Uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują  karty pracy z działaniami.
Zakres: dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, mnożenie i dzielenie w zakresie 50, działania z okienkami, kolejność wykonywania działań.

24 maja - Mistrz sprawności rachunkowej
Zakres: dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 100, działania z okienkami, kolejność wykonywania działań.

Uczniowie klas trzecich dodatkowo uczestniczą w konkursie w Szkolnym i Międzyszkolnym Konkurs Matematyczny „Tęgie Głowy”.
Konkurs będzie przebiegał etapowo.
17 marca 2016 r. uczniowie będą mogli brać udział w kolejnej edycji konkursu „Tęgie Głowy” - etap szkolny.
Trzech najlepszych uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym.

Uczniowie będą rozwiązywali zadania, w których należy wykorzystać wiadomości i umiejętności matematyczne potrzebne w praktyce – obliczenia zegarowe, kalendarzowe, diagramy, rozkłady itp.

Etap międzyszkolny odbędzie się 30 marca 2017 r.