Informacja dla klas 1

Dla pierwszoklasistów:

Matematyczny turniej dla klas I. Uczniowie klas pierwszych zmierzą się 2 razy w ciągu roku szkolnego 2015/2016. Zostanie przeprowadzony turniej drużynowy. Odbędzie się w 2 sesjach: jesiennej (listopad) i wiosennej (maj). Drużyny będą rozwiązywały wspólnie zadania z wyznaczonego zakresu materiału. Każdą klasę będą reprezentowały 2 trzyosobowe drużyny wybrane w eliminacjach klasowych (skład drużyn może ulec zmianom w poszczególnych sesjach).

19 listopada – figury geometryczne: rozpoznawanie figur, układanie ornamentów wg podanej zasady, tangramy, szukanie oraz przeliczanie figur na ilustracjach, porządkowanie  figur wg podanego warunku.

19 maja – dodawanie i odejmowanie w zakresie 10, działania z okienkami 2 + …. = 8, zadania tekstowe, wiadomości praktyczne: obliczenia pieniężne, odmierzenia linijką, odczytywanie pełnych godzin na zegarze, obliczenia kalendarzowe.

Dodatkowo uczniowie klas pierwszych 17 maja mogą indywidualnie zdobywać tytuł „Mistrza sprawności rachunkowej”.
W ciągu 25 minut uczniowie będą rozwiązywali zadania mające sprawdzić technikę rachunkową – jej poprawność i szybkość.
Będą to obliczenia w zakresie 20. Dodawanie, odejmowanie, działania z okienkami 12 + …. =  8, łańcuszki 2 + 1 + 3 – 4=

Uczniów klas pierwszych zapraszamy na
Matematyczny  turniej dla klas I
W krainie figur geometrycznych.
Turniej odbędzie się  19 listopada.