Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wyniki turnieju pierwszoklasistów

21 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w drużynowym turnieju pt. "W świecie figur geometrycznych". Każdą klasę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny. Członkowie zespołów zostali wybrani podczas eliminacji klasowych.
Klasę 1a reprezentowali: Ewelina, Kajtek, Romek oraz Dawid, Jakub, Kamil.
Klasę 1b reprezentowali: Jakub Z., Aleksander, Jakub K. oraz Zofia, Natalia, Oliwia.
W ciągu 45 minut zawodnicy zespołowo rozwiązywali zadania. Przy stolikach układali figury geometryczne z patyczków, zapałek, sznurówek, drucików. Rozpoznawali i liczyli kwadraty, trójkąty, koła oraz prostokąty. Układali z klocków zapamiętaną układankę - kotka. Dopasowywali kształt do przedmiotów z życia codziennego. Na koniec zagrali w geometrycznego Milionera.
Wszyscy wykazali się dużą wiedzą  o figurach geometrycznych. Różnice punktowe między poszczególnymi miejscami były niewielkie. Pierwszoklasiści pokazali również, że potrafią zgodnie pracować w zespole, co wcale nie jest takie łatwe.

Wyniki drużynowego turnieju klas pierwszych:

I miejsce : Ewelina, Kajtek, Romek (kl. 1a)
II miejsce: Jakub Z., Aleksander, Jakub K. (kl. 1b)
III miejsce: Zofia, Natalia, Oliwia (kl. 1b)
IV miejsce: Dawid, Jakub, Kamil (kl. 1a)

Do kolejnych zmagań matematycznych, tym razem indywidualnych, zapraszam w styczniu.

ms

28 Wrz

facebook