Harmonogram 3. edycji Ligi Matematycznej

Matematyczna Liga Czwórki

Harmonogram działań w roku szkolnym 2017/2018

dla klas I - IV

1. Szkolna Liga Matematyczna „ Czwórki” rozpocznie się 1 października 2017, będzie trwała do 31 maja 2018. Podsumowanie sesji jesiennej przewidziane jest w lutym ( po feriach), sesji wiosennej na początku czerwca. Oficjalne zakończenie podsumowujące całą Ligę wraz z wręczeniem medali, nagród, dyplomów odbędzie się w ostatnim tygodniu nauki w czerwcu.
  2. Liga odbędzie się w dwóch sesjach po dwa spotkania w sesji:

Sesja jesienna – w terminach od 14 do 16 listopada oraz od 16 do 18 stycznia

Sesja wiosenna - w terminach od 13 do 15 marca oraz od 22 do 24 maja

1. Na podstawie zdobytych punktów w czasie 2 spotkań wyłonieni zostają mistrzowie sesji jesiennej oraz wiosennej, którzy otrzymają tytuł Mistrza danej sesji
  2. Suma punktów z dwóch sesji stanowi dorobek do ogólnej klasyfikacji i na jej podstawie zostanie wyłoniony Szkolny Mistrz sprawności rachunkowej oraz klasa, z której udział wzięło najwięcej uczniów.

Klasa I:

listopad – turniej drużynowy „ W świecie figur geometrycznych”( klasa podzielona na 3 osobowe drużyny, w ciągu 45 minut rozwiązuje zadania)

marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 , (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Klasa II:

listopadMistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50, mnożenie i dzielenie w zakresie 30 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Klasa III:

listopadMistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50, (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50 , mnożenie i dzielenie w zakresie 50 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 , mnożenie i dzielenie w zakresie 100 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, mnożenie i dzielenie w zakresie 100 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Klasa IV:

listopad Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 100

styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia w zakresie 100

marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 100

maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 1000 pamięciowe i pisemne (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Przykładowe zadania będą dostępne przed każdą sesją na stronie Ligi

W ramach Ligi zostanie zorganizowany dodatkowo:

• 29 września Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) – licencja 405/2016
  1. Przygotowanie do akcji do 25 września

- rozreklamowanie, plakaty, przygotowanie kart, odznak

- wybór komisji egzaminacyjnych

1. przypomnienie tabliczki mnożenia wśród uczniów, rodziców i pracowników do 28 września
  2. przebieg MTMDay 29 września
  3. sprawozdanie z akcji do 20 października
  • X edycja konkursu Tęgie Głowy – etap szkolny i etap międzyszkolny. Dodatkowe zaproszenie do konkursu szkół z poza naszej gminy.
  1. Zamieszczenie zadań na szkolnej stronie www. w ramach przygotowań
  2. Wystosowanie zaproszenia do szkół podstawowych z naszego miasta i gminy
  3. Wystosowanie zaproszeń do szkół spoza miasta i gminy
  4. Przeprowadzenie   15 marca 2018 r. eliminacji klasowych dla chętnych uczniów klas trzecich – marca
  5. Konkurs Międzyszkolny – 22 marca 2018r.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!