Harmonogram 5. edycji Ligi Matematycznej

Mała Liga "Czwórki"

Harmonogram działań w roku szkolnym 2019/2020

dla klas I – III

1)    Mała  Liga "Czwórki" to konkurs matematyczny dla wszystkich chętnych uczniów klas I – III naszej szkoły.
2)    Rozpocznie się 1 października 2019, będzie trwała do 31 maja 2020r . Podsumowanie sesji jesiennej przewidziane jest w lutym, sesji wiosennej na początku czerwca. Oficjalne zakończenie podsumowujące całą Ligę wraz  z wręczeniem medali, nagród, dyplomów odbędzie się w ostatnim tygodniu nauki w czerwcu.
3)    Liga odbędzie się w dwóch sesjach po dwa spotkania w sesji:
       -  Sesja jesienna – w terminach od 18 do 22 listopada oraz od 27 do 31 stycznia
        - Sesja wiosenna - w terminach od 16 do 20 marca  oraz od 18 do 22 maja
4)    Termin konkursu każdorazowo podany zostanie na gazetce na szkolnym korytarzu oraz stronie internetowej szkoły.
5)    Konkurs odbywa się poza lekcjami w wyznaczonym terminie i sali.
6)    Wyniki każdego spotkania zamieszczone będą na stronie internetowej szkoły w zakładce Projekty – Liga Matematyczna
7)    Na podstawie zdobytych punktów w czasie dwóch spotkań  wyłonieni zostaną mistrzowie każdej sesji - jesiennej oraz wiosennej, którzy otrzymają tytuł Mistrza danej sesji
8)    Suma punktów z dwóch sesji stanowi dorobek do ogólnej klasyfikacji i na jej podstawie  zostanie wyłoniony Szkolny Mistrz sprawności rachunkowej oraz klasa, z której udział wzięło najwięcej uczniów.

Terminy i zakres :

Klasa I:

listopad – międzyklasowy turniej drużynowy „ W świecie figur geometrycznych”(po dwie 3 osobowe drużyny z każdej klasy, w ciągu 45 minut drużyny rozwiązują zadania)

styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 , (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 , (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Klasa II:

listopadMistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50, mnożenie i dzielenie w zakresie 30 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Klasa III:

listopadMistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50, mnożenie i dzielenie w zakresie 20 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 , mnożenie i dzielenie w zakresie 50 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie oraz mnożenie i dzielenie w zakresie 100 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami).

Organizator:

Maria Sikora