Podsumowanie 3. edycji Ligi Matematycznej

Podsumowanie Matematycznej Ligi Czwórki prowadzonej w klasach I - IV

W projekcie matematycznym Liga Matematyczna "Czwórki" w roku szkolnym 2017/2018 udział wzięło 120 uczniów.

Klasa I - w dwóch spotkaniach brało po 23 uczniów w każdym. Łącznie do zdobycia były 104 punkty. Maksymalnej ilości punktów nie zdobył żaden uczeń.
Powyżej 90% napisało 6 uczniów, a w przedziale 75% - 89% napisało 13 uczniów.

Klasa II - w spotkaniach łącznie wzięło udział 20 uczniów. Łącznie do zdobycia było 208 punktów. Maksymalnej ilości punktów nie zdobył żaden uczeń.
Powyżej 90% napisało 2 uczniów, a w przedziale 75% - 89% napisało 3 uczniów.

Klasa III – łącznie wzięło udział 56 trzecioklasisów. Do zdobycia było 209 punktów.
Mimo, że maksymalnej ilości punktów nie zdobył żaden uczeń, to 11 uczniów zdobyło powyżej 200 punktów (200 punktów stanowi prawie 96%), w tym 2 uczniów uzyskało 208 punktów (99,5%).
Powyżej 90% napisało 21 uczniów, a w przedziale 75% - 89% napisało 11 uczniów.

Klasa IV - we wszystkich spotkaniach wzięło udział 16 uczniów, w 3 spotkaniach 22 uczniów, w dwóch spotkaniach 25 uczniów. Łącznie do zdobycia było 208 punktów. Maksymalnej ilości punktów nie zdobył żaden uczeń. Powyżej 90% napisało 3 uczniów, a w przedziale 75% - 89% napisało 8 uczniów.

Łącznie w całej Lidze w klasach I – IV powyżej 90% napisało 32 uczniów, a w przedziale 75% - 89% napisało 35 uczniów.

Zestawienie medalowe w klasach I - IV

III miejsce – Maciej Szkorupa
IV miejsce - Mateusz Antonik
V miejsce – Martyna Lurka