Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Harmonogram 4. edycji Ligi Matematycznej

Matematyczna Liga Czwórki
Harmonogram działań  w roku szkolnym 2018/2019
dla klas I - VI


1) Szkolna Liga Matematyczna „Czwórki” rozpocznie się 1 października 2018, będzie trwała do 31 maja 2019. Podsumowanie sesji jesiennej przewidziane jest w lutym, sesji wiosennej na początku czerwca. Oficjalne zakończenie podsumowujące całą Ligę wraz z wręczeniem medali, nagród, dyplomów odbędzie się w ostatnim tygodniu nauki w czerwcu.
2) Liga odbędzie się w dwóch sesjach po dwa spotkania w sesji:
Sesja jesienna – w terminach od 14 do 16 listopada oraz od 16 do 18 stycznia
Sesja wiosenna - w terminach od 13 do 15 marca  oraz od 22 do 24 maja
3) Na podstawie zdobytych punktów w czasie 2 spotkań  wyłonieni zostaną mistrzowie sesji jesiennej oraz wiosennej, którzy otrzymają tytuł Mistrza danej sesji
4) Suma punktów z dwóch sesji stanowi dorobek do ogólnej klasyfikacji i na jej podstawie zostanie wyłoniony Szkolny Mistrz sprawności rachunkowej oraz klasa, z której udział wzięło najwięcej uczniów.

Klasa I:
październik – turniej drużynowy „W świecie figur geometrycznych” (klasy podzielone na 3 osobowe drużyny, w ciągu 45 minut drużyny rozwiązują zadania)
marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują  karty pracy z działaniami)
maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Klasa II:
listopad – Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50, mnożenie i dzielenie w zakresie 20 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Klasa III:
listopad – Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 50 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, mnożenie i dzielenie w zakresie 50 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, mnożenie i dzielenie w zakresie 100(uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują  karty pracy z działaniami)
maj - Mistrz sprawności rachunkowej - dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, mnożenie i dzielenie w zakresie 100(uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują  karty pracy z działaniami)

Klasa IV:
listopad – Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia w zakresie 100 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia w zakresie 100 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia pamięciowe w zakresie 100, działania pisemne (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
maj - Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia pamięciowe i pisemne w zakresie 1000 (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Klasa V:
listopad – Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia pamięciowe w zakresie 100, działania pisemne (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia pamięciowe na dużych liczbach, działania pisemne (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - działania pisemne, działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
maj - Mistrz sprawności rachunkowej - działania pisemne, działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)

Klasa VI:
listopad – Mistrz sprawności rachunkowej – obliczenia pamięciowe, działania pisemne, działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
styczeń - Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia pamięciowe, działania pisemne, działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
marzec - Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia pamięciowe, działania pisemne, działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują karty pracy z działaniami)
maj - Mistrz sprawności rachunkowej - obliczenia pamięciowe, działania pisemne, działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych oraz na liczbach całkowitych (uczniowie indywidualnie w ciągu 25 minut poprawnie i sprawnie rozwiązują  karty pracy z działaniami)

Nauczyciele będą prowadzili zestawienia wyników. Przyrost umiejętności  mierzony będzie ilością zdobytych punktów na spotkaniach, poprawą ocen z zakresu sprawności rachunkowej oraz ilością zdobytych tytułów Mistrza Sprawności Rachunkowej.
Na zakończenie tegorocznej edycji Ligi zostaną sporządzone sprawozdania oraz końcowe zestawienia wyników.

Brak wydarzeń

facebook