Nasze sukcesy

Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Odznaka Jakości jest przyznawana jako: Krajowa Odznaka eTwinning oraz Europejska Odznaka eTwinning.

Krajowa Odznaka Jakości (KOJ) przyznawana jest na poziomie krajowym. Podczas gdy Odznaka eTwinning jest czymś, co partnerzy projektu otrzymują automatycznie, kiedy ich projekt zostaje zatwierdzony, Krajowa Odznaka Jakości jest czymś, o co partnerstwo musi się ubiegać.

Podczas przyznawania Krajowych Odznak Jakości brane są pod uwagę podstawowe wymagania, które muszą być spełnione:

• Projekt powinien być zakończony lub być w ostatniej fazie jego realizacji.
  • Aplikujący nauczyciel w znacznym stopniu przyczynił się do realizacji projektu i jest to widoczne w wypracowanych materiałach.
  • Projekt powinien mieć plan i sprecyzowane cele.
  • Rezultaty projektu muszą być widoczne.

Projekt, który spełni wszystkie powyższe wymagania zostaje poddany ocenie pod kątem następujących sześciu kryteriów merytorycznych:

• Innowacja pedagogiczna i kreatywność
  • Integracja z programem nauczania
  • Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi
  • Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi
  • Wykorzystanie technologii
  • Rezultaty, wpływ i dokumentacja

Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest na poziomie europejskim.

Europejska Odznaka Jakości (EOJ) przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning tym projektom, które:

1. W wyniku procesu selekcji zostały zaproponowane do Europejskiej Odznaki Jakości przez co najmniej jedno Biuro Kontaktowe NSS.

2. Co najmniej dwóch partnerów otrzymało już Krajową Odznakę Jakości.

Europejskie Odznaki Jakości przyznawane są tylko raz w roku i ogłaszane są na portalu eTwinning.

Europejska Odznaka Jakości jest warunkiem koniecznym do ubiegania się o Europejską Nagrodę eTwinning. Partnerzy, którzy NIE otrzymali Europejskiej Odznaki Jakości nie będą mogli uczestniczyć w konkursie europejskim.

Krajowa i Europejska Odznaka Jakości mają postać elektronicznego certyfikatu, widocznego na Pulpicie nauczyciela (Desktopie).

Odznaka Ucznia przyznawana od września 2011 roku na poziomie krajowym. Uczniowie otrzymują ją za pracę i wysiłek włożony w realizację projektu nagrodzonego Krajową Odznaką Jakości. Nauczyciel - koordynator projektu wypisuje odznaki imiennie dla każdego uczestnika.

Nagrody eTwinning w Konkursach Krajowych i Konkursach Europejskich

Ogólnopolski konkurs Nasz projekt eTwinning organizowany jest co roku przez Fundację Rozwoju Sytemu Edukacji w celu wyróżnienia najlepszych projektów eTwinning realizowanych przez polskie przedszkola i szkoły.

Główna kategoria konkursu Europejskie nagrody eTwinning, każdego roku fundowana przez Komisję Europejską, dzieli się na trzy podkategorie – za projekty, w których biorą udział:

– uczniowie w wieku 4-11 lat,
– uczniowie w wieku 12-15 lat,
– uczniowie w wieku 16-19 lat.

Obok kategorii głównej w konkursie o Europejskie nagrody eTwinning, co roku ogłaszanych jest także kilka kategorii specjalnych, w których nagrody ufundowały inne organizacje.

W 2013 roku nasza szkoła zdobyła Europejską nagrodę eTwinning w kategorii Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany za projekt Intercultural dialogue...

W 2018 roku nasza szkoła uzyskała tytuł Szkoły eTwinning.

awarded etwinning school label