Program eTwinning - europejska

współpraca szkół

Co to jest?

eTwinning  to edukacyjny program Unii Europejskiej, polegający na  łączeniu i współpracy bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowaniu szkolenia nauczycieli. Program promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

eTwinning:

• zaprasza do uczestnictwa we współdziałającej edukacji międzynarodowej;
  • zapewnia przestrzeń wirtualną i wsparcie organizacyjne w realizacji wspólnych projektów;

• zachęca do nauki poprzez intensywne stosowanie techniki cyfrowej;

• daje możliwości rozwijania w szerokim środowisku wielu różnych kompetencji: językowych, interkulturowych i technicznych;

• pomaga nie tylko poznawać inne kultury, lecz także lepiej rozumieć własna kulturę i jej wartości;

• zapewnia warunki dobrej zabawy!!!!!

Opracowano na podstawie informacji ze strony http://etwinning.pl/

28 Mar
Wiosenna przerwa świąteczna