VII Festiwal Książki

Zespół z naszej Szkoły już po raz drugi wziął udział w finale VII Festiwalu Książki, zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”, Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej.
W wielkim święcie czytania wzięło udział 8 zespołów ze szkół podstawowych z powiatu bielskiego i cieszyńskiego, zakwalifikowanych podczas eliminacji na podstawie nadesłanych prac. Drużyna z „Czwórki”, w skład której weszły uczennice klasy 4b: Kinga Bronikowska, Anna Ciupa, Jagoda Gorel, Weronika Kaczmarek, Victoria Okolus i Maja Piotrowska, pod opieką nauczyciela języka polskiego Alicji Wojtas-Herok, przygotowały film i prezentację promujące czytanie. Dziewczynki napisały scenariusz i opowiadania, w których spotkały się z postaciami ze znanych książek, przygotowały stroje, przebrały się za zbuntowanych bohaterów lektur i spotkały się w bibliotece szkolnej, by przekonać dotąd nieprzekonanych, że książki jednak warto czytać.
Komisja, biorąc pod uwagę: kreatywność, wiedzę, nawiązanie do tegorocznego tematu Festiwalu, nakład włożonej pracy, staranność wykonania i samodzielność nadesłanych prac, zakwalifikowała – spośród licznych zgłoszeń – zespół z „Czwórki” do udziału w finale imprezy.
Uczennice klasy 4b musiały rzetelnie przygotować się do uczestnictwa w Festiwalu. Dziewczynki zapoznały się z treścią trzynastu lektur, których znajomość została sprawdzona w różnorodnych konkurencjach. W trakcie trwania imprezy musiały wykazać się kreatywnością, zdolnościami plastycznymi, muzycznymi i aktorskimi. Uczestnicy musieli również umiejętnie posadzić sadzonki kwiatów, ułożyć puzzle, rozpoznać baśniowe postacie i ich atrybuty, zagrać w festiwalowe koło fortuny, zaprojektować strój literackiego bohatera oraz pokonać długą drogę z przeszkodami do zamku Śpiącej Królewny.

Ostatecznie Zespół z SP4 w VII Festiwalu Książki zdobył wysoką III nagrodę!

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe książki, ufundowane przez Wydawnictwo Znak – głównego sponsora imprezy. Jak w poprzednim roku, udział w Festiwalu Książki dostarczył dzieciom wielu przyjemnych wrażeń, nauczył współpracy i rywalizacji, a przede wszystkim – po raz kolejny udowodnił, że czytanie nie jest nudne!

Szczegółowe relacje oraz zdjęcia z Festiwalu można obejrzeć na stronach patronów medialnych imprezy – Radia Bielsko oraz portalu bielsko.biala.pl:
www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/34771/nikt-nie-zostal-bez-nagrody-foto
www.radiobielsko.pl/wiadomosci/pozeracze-ksiazek-w-akcji/33069