Czytelnicze i ortograficzne Orły

W tym roku szkolnym po raz pierwszy zorganizowana została w naszej szkole Ogólnopolska Stypendiada Polonistyczna. Uczniowie mogli przystąpić do jednego, dwóch lub trzech konkursów tematycznych z zakresu edukacji polonistycznej: czytelniczego „Kreatora”, w którym musieli wykazać się znajomością wybranej lektury; ortograficznego „Ortografa” – sprawdzającego znajomość reguł ortograficznych oraz literackiego „Polonusa”, w którym mieli za zadanie napisać jednostronicowe wypracowanie na zadany temat. Arkusze konkursowe były dostosowane do wieku uczestników, uczniowie klas VI-VI rozwiązywali zadania i pisali dłuższe formy wypowiedzi właściwe dla swojej kategorii wiekowej.

Uczniowie czwórki zajęli bardzo wysokie miejsca. Weronika Kaczmarek z klasy 4b oraz Wiktoria Świgoń z 6b zdobyły tytuły finalistów za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Kreator”, natomiast Victoria Okolus otrzymała tytuł finalistki w Ogólnopolskim Konkursie ortograficznym „Ortograf”. Dziewczynki oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały medale – Orły czytelnicze i ortograficzne.

awh