Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Majsterkowo w Castoramie

3 listopada uczniowie klasy 2c wybrali się do Castoramy w Bielsku-Białej. Co ciekawego dzieci mogły robić w sklepie remontowo – budowlanym? Otóż uczniowie klasy 2c pod okiem specjalistów zamienili się w małych majsterkowiczów! Dodatkową atrakcją było to, że udaliśmy się tam autobusem komunikacji miejskiej.
Ideą warsztatów Majsterkowo jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania.
Podczas warsztatów uczniowie poznali strukturę drewna oraz jego właściwości i zastosowanie. Dzieci ubrane w specjalnie przygotowane fartuchy samodzielnie tworzyły drewnianą zabawkę - pociąg. Wprawdzie model składał się z gotowych elementów, ale sklejenie go wymagało wielkiej wytrwałości i skupienia.
Cały przebieg zajęć pozwolił uświadomić wszystkim, jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby powstała zabawka, która później trafia na sklepowe półki. Własnoręcznie wykonany i ozdobiony pociąg, każdy mógł zabrać do domu.
Uczniowie klasy drugiej poradzili sobie wspaniale z zadaniem i po skończonej pracy każdy uczestnik otrzymał niespodziankę oraz dyplom.
Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci z rozbudzoną pasją do majsterkowania oraz postanowieniem, że wrócimy do Castoramy za rok!

rk

Brak wydarzeń

facebook