Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Trzecioklasiści w muzeum

22 września uczniowie klas III b i III c pod opieką wychowawców udali się na warsztaty "Od ziarenka do bochenka" organizowane przez Muzeum Regionalne w Bestwinie. Podczas tej lekcji dzieci miały możliwość przenieść się w czasie i zobaczyć narzędzia rolnicze służące dawniej do przygotowania ziemi pod ziarno, nauczyć się jak młócić zboże, oddzielać ziarno od plew i obsługiwać żarna. Następnie w prawdziwej wiejskiej chacie przygotowali ciasto na chleb, a czekając na jego upieczenie zapoznali się ze sprzętami dawnej gospodyni. Na końcu, popijając zdrową i aromatyczną ziołową herbatkę, zajadali się pysznym chlebem z masłem.

Po warsztatach uczniowie mieli okazję obejrzeć film oraz wystawę pt. „Pamiętamy, będziemy pamiętać…” poświęconą pożarowi Rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach.

mk

Brak wydarzeń

facebook