SMOK w Czwórce

Od września bieżącego roku działa w Czechowicach-Dziedzicach SMOK czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykarski dla dziewcząt, któremu patronuje Polski Związek Koszykówki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Utworzenie SMOK-a jest efektem starań i konsekwencji pracy trenerów z dziećmi i młodzieżą docenionych przez przedstawicieli szczebla centralnego PZKosz, którzy zatwierdzili wniosek o utworzenie Ośrodka w naszym mieście.
Dzięki podpisanej umowie od 1 września do 15 grudnia 2016 w Szkole Podstawowej nr 4 prowadzone są zajęcia koszykówki dla dziewcząt z klas IV - VI. W treningach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenersko-instruktorską mogą uczestniczyć również uczennice z klas młodszych.

W ramach zawartej umowy Polski Związek Koszykówki zapewnia szkole niezbędny do prowadzenia szkolenia sprzęt sportowy Miasto udostępnia obiekty sportowe oraz odpowiada za zakup strojów dla dzieci biorących udział w programie.
Głównym celem programu jest popularyzacja koszykówki oraz zwiększenie liczby dzieci trenujących tę dyscyplinę sportu.

Na zajęcia w ramach projektu uczęszczać mogą uczniowie z różnych szkół według następującego harmonogramu:

Klasa IV   PN. 16.30-18.00 i WT. 15.30-17.00
Klasa V    WT. 15.30-17.00 i CZW.15.30-17.00