Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dzień Kropki w klasie 4b

Przygotowania klasy 4b do Międzynarodowego Dnia Kropki rozpoczęły się na kilka dni przed nim. Uczniowie przygotowali w domu prace plastyczne, na których miały być przedstawione w sposób obrazkowy ich talenty i zainteresowania. Rysunki składali u wychowawcy. Na początku lekcji w dniu 15 września czwartoklasiści otrzymali od nauczyciela duże, wycięte z kolorowego papieru kropki, na których mieli zapisać odpowiedzi na trzy pytania: Jakie są moje umiejętności? Kim jestem? Kim chciałbym zostać w przyszłości? Po wykonaniu zadania, wychowawczyni prezentowała przygotowane wcześniej prace plastyczne uczniów, a zadaniem klasy było odgadnięcie, do kogo one należą. Następnie autor rysunku wychodził na środek i pokazywał swoją kropkę klasie, prezentował swoje umiejętności i zdolności, opisywał, jakie role pełni w rodzinie, w szkole i poza nią oraz opowiadał, kim chciałby zostać w przyszłości. Na zakończenie swojej prezentacji każdy z czwartoklasistów przypinał swój rysunek wraz z kolorową kropką do tablicy.
Zadanie to pozwoliło nam osiągnąć trzy zamierzone cele. Pierwszy – dokonaliśmy bilansu klasowego potencjału (niektóre zdolności powtórzyły się kilka razy). Drugi – mieliśmy gotowe kropki na klasową gazetkę, która był podsumowaniem rozmów na temat naszych uzdolnień. Trzeci – po raz kolejny udowodniliśmy, że nie ma ludzi pozbawionych talentów!

awh

Brak wydarzeń

facebook