Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Międzynarodowy Dzień Kropki 2016

Mała niepozorna kropka może sprawić wiele radości i być zaczątkiem wielkiego talentu. O tym przekonała się Vashti, bohaterka książki Petera Reynoldsa „The Dot” (pol. Kropka), która dzięki jednej kropce i nauczycielce plastyki odkryła swój talent i uwierzyła w siebie.
15 września uczniowie „Czwórki” już po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. W tym roku naszym celem było nie tylko odkrywanie talentów i promowanie kreatywności, lecz również integracja klas i społeczności szkolnej.
W tym dniu zarówno dzieci, jak i dorośli w „Czwórce” pamiętali o stroju w kropki, a świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnej sesji fotograficznej klas ustawionych w kropki na dziedzińcu szkoły. Starsi uczniowie chętnie fotografowali się również w kropkowej fotobudce.
Pierwszoklasiści wspólnie z wychowawczynią oglądali film o Vashti i słuchali piosenki skomponowanej specjalnie z okazji Dnia Kropki przez pana Piotra Kaję do słów pań Jolanty Okuniewskiej i Beaty Skrzypiec. Uczniowie klas młodszych rozmawiali w tym dniu o talentach oraz ozdabiali kropki, które potem zostały wyeksponowane przy drzwiach wejściowych do szkoły. Niektóre klasy z tych pojedynczych kropek ułożyły obrazki owieczki i gąsienic. W tym przedsięwzięciu każdy miał swój wkład, a razem stworzono piękną całość.
Najmłodszych uczniów w tym dniu podczas lekcji odwiedziły pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej, panie Katarzyna Wituś i Izabela Kwaśniak. Panie przygotowały dla maluchów kropkowe zagadki, a na każdego, kto prawidłowo na nie odpowiedział czekała mała niespodzianka.
Starsi uczniowie równie kreatywnie spędzili ten dzień. Klasy zmagały się w rozwiązywaniu łamigłówek – połącz kropki. Na lekcjach języka polskiego klasy szóste wykonywały ćwiczenia interpunkcyjne z kropką w roli głównej. Zwracali uwagę na to, że kropka pełni ważną rolę w zdaniu. Wyznacza koniec wypowiedzenia oraz – postawiona po liczebniku – zmienia sens zdania. Oprócz lekcji przedmiotowych, na których królowała kropka, uczniowie uczęszczający na etykę rozmawiali na temat talentów oraz tego, że każdy posiada coś wyjątkowego, co powinien rozwijać, dzięki temu może dokonać wielkich dzieł dla ludzkości.

kzd

A tak Dzień Kropki podsumowała szkolna ekipa telewizyjna Orli News:

 

Brak wydarzeń

facebook