Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

W tym roku do akcji zgłosiły się już 1,624 szkoły!

sdtm

30 września 2016 roku szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania -uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa WKM Rachmistrz, wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.
(informacje zaczerpnięte ze strony akcji http://www.wmtday.org/pl)

Do wspólnej zabawy
zapraszamy
Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz Pracowników szkoły.
Liczymy na Wasz udział!

Informacje o akcji w naszej szkole zamieszczone będą na gazetkach, stronie poświęconej Lidze Matematycznej (http://sp4.czechowice-dziedzice.pl/index.php/liga-matematyczna)oraz informacji udzielać będą panie Maria Sikora i Katarzyna Wala.

ms

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Brak wydarzeń

facebook