Szkolny Konkurs Recytatorski

„Wiersze ocalają to, co podeptane.
W dobie komputerów i techniki objawiają się, jako coś ludzkiego, serdecznego...”
Ks. Jan Twardowski

23 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Księdza Jana Twardowskiego. W szkolnych eliminacjach udział wzięło czternaścioro uczniów z klas piątych i szóstych. Celem konkursu było przede wszystkim zainteresowanie dzieci twórczością poetycką ks. Twardowskiego oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Każdy z uczestników konkursu deklamował wybrany wiersz księdza Twardowskiego. Jury w składzie Lidia Kumorek i Alicja Wojtas-Herok oceniało występy młodych recytatorów, przyznając punkty za znajomość tekstu, staranną dykcję, interpretację, właściwe tempo mówienia oraz za ogólny wyraz artystyczny.
Jury po krótkiej debacie wyłoniło zwycięzców. I miejsce zdobyła uczennica klasy Va – Agata Kóska, II miejsce zajęła Zofia Wobik, również uczennica Va, natomiast III miejsce zdobyła Liwia Faferek z klasy Vb. Każdy uczestnik szkolnego konkursu recytatorskiego otrzymał pamiątkowy dyplom. Zwyciężczynie otrzymały dyplomy laureatów, a ponadto będą reprezentować naszą szkołę na IX Konkursie Recytatorskim Poezji Księdza Twardowskiego, który odbędzie się 6 czerwca w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach.